27 grudnia 2023

Narzędzia biznesowe w zarządzaniu franczyzą

Poznaj szeroki zakres zarządzania systemami franczyzowymi w jednym, intuicyjnym programie operacyjnym.

3 min. czytania
Narzędzia biznesowe w zarządzaniu franczyzą

Co to jest sieć franczyzowa?

W ramach systemu franczyzy podmioty gospodarcze występują pod wspólnym znakiem towarowym marki i działają w oparciu o jednolite ustalenia biznesowe i marketingowe. Taki system wymaga przede wszystkim dobrej organizacji, pełnej kontroli i szybkich reakcji na bieżące zapotrzebowanie partnerów biznesowych. W zakresie franczyzy każdy podmiot zarządza swoim punktem sprzedaży, natomiast podlega zapisom regulaminu, wspólnemu dla całej sieci franczyzy.

System franczyzowy jest modelem rozwoju jednej marki przy udziale wielu podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, co wymaga wprowadzenia profesjonalnego systemu zarządzania franczyzą w stopniu umożliwiającym szerokie spectrum działań i ruchów biznesowych pomiędzy partnerami umowy franczyzy. 

Dla właścicieli biznesowych sieci franczyzowych zostały stworzone innowacyjne systemy zarządzania siecią franczyzową, wprowadzające rozwiązania odpowiadające potrzebom prowadzenia i kontrolowania funkcjonowania systemów franczyzowych. Koncepcja prowadzenia biznesu w modelu franczyzy wymaga określonych procedur zarządzania siecią sklepów, prowadzeniem dokumentacji systemu franczyzowego i logistycznego wsparcia franczyzobiorców sieci. Dlatego tak istotne jest wybranie dobrego systemu operacyjnego sieci franczyzowej. Jako firma Certusoft, projektująca rozwiązania systemowe dla firm, dobrze rozumiemy potrzeby i codzienne problemy prowadzenia działalności gospodarczej i franczyzowy model rozwoju biznesowego. Stworzyliśmy program do prowadzenia działalności doskonale rozumiejący architekturę modelu franczyzy, skupiający się na zapewnieniu bezpieczeństwa i charakteryzujący się sterownością w zarządzaniu przedsiębiorstwem franczyzowym. Jakie cechy posiada nasz system i co ułatwia? Spójrz poniżej.

Innowacyjny system zarządzania a rozwój sieci franczyzowej

Powiązania handlowe w ramach modelu franczyzodawcy i franczyzobiorców sieci muszą opierać się na jednolitych metodach obsługi klientów, standardach etycznych oraz rozwoju kompetencji osobistych, umożliwiających udaną współpracę i wzajemne wsparcie członków sieci. Dlatego system zarządzania siecią franczyzową, opracowany przez zespół Certusoft, jest intuicyjnie przygotowany do profesjonalnego funkcjonowania przedsiębiorstwa i zasad handlowych rynku franczyzowego. Wdrożenie systemu ERP od Certusoft ułatwia stworzenie modelu biznesowego w oparciu o zdalne sterowanie większością czynności w zarządzaniu siecią franczyzy. System umożliwia sprawne przygotowywanie umów franczyzy oraz weryfikację dokumentów podczas procesu rekrutacji franczyzobiorców, a także sprawuje kontrolę nad zatowarowaniem magazynów i punktów sprzedaży członków sieci franczyzy. Pracując w profesjonalnym systemie zarządzania franczyzą, możesz połączyć wiele działań biznesowych w jednym środowisku informatycznym. System pozwoli Ci na intuicyjne usystematyzowanie ruchów logistycznych, operacje magazynowe (także w łączności z aplikacjami mobilnymi), a także stworzenie rozbudowanej sieci sprzedaży internetowej.

Przemodeluj swój system franczyzowy i korzystaj z nowoczesnych narzędzi w zakresie zarządzania franczyzą

Prowadzenie placówki franczyzowej, rozbudowanej o wiele podmiotów, to wyzwanie wymagające doskonałej logistyki. System ERP dla sieci franczyzowych jest nowoczesnym systemem o rozbudowanych, ale intuicyjnych funkcjach, pozwalających na wygodne sprawowanie kontroli nad mechanizmami biznesowymi sieci franczyzowych. Znacząco przyspiesza niezbędne czynności do wykonania, zarówno po stronie franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy. Takim przykładem mogą być chociażby możliwe do zautomatyzowania zamówienia od dostawców. Dzięki systemowi każdy punkt sprzedaży jest terminowo zaopatrywany, co nie wpływa na pogorszenie poziomu sprzedaży i obsługę klienta. Zgromadzenie członków sieci franczyzy w jednym systemie zarządzania to model, który od lat stosują najwięksi liderzy franczyzy na rynku. Aby przemodelować system franczyzowy i ustawić go na osiągnięcie określonych celów biznesowych, warto skorzystać z doświadczenia i pomocy naszych specjalistów. Z pewnością zaproponują najlepsze rozwiązania i dopasują oprogramowania systemowe odpowiednie do rodzaju prowadzonej działalności. Osiąganie sukcesu na arenie rynku franczyzowego z pewnością będzie o wiele łatwiejsze przy pomocy naszych rozwiązań. Zapraszamy do kontaktu.

Wdrożenie systemu ERP – lepsze funkcjonowanie systemów franczyzowych

  • szeroki zakres zarządzania systemami franczyzowymi w jednym, intuicyjnym programie operacyjnym,
  • automatyczne powiadomienia członków systemu franczyzowego o zaistniałych zmianach, zleceniach i dostawach,
  • dostosowanie swojej marki do rozwiązań konkurencji na rynku sieci franczyzowych.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Masz pytania dotyczące systemów informatycznych lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o sposobach usprawniania pracy w firmie i podnoszenia sprzedaży? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej porady i doradztwa!

kontakt