13 grudnia 2023

Udzielasz pożyczek? Wybierz profesjonalne oprogramowanie dla firm pożyczkowych

Poznaj systemowe rozwiązanie dla firm pożyczkowych. Wprowadzaj i monitoruj umowy pożyczek w jednym miejscu.

3 min. czytania
Udzielasz pożyczek? Wybierz profesjonalne oprogramowanie dla firm pożyczkowych

Spis treści:

  1. Co to jest system obsługi pożyczek?
  2. Program dla firm pożyczkowych od Certusoft. Informacje o systemie
  3. Proces obsługi klienta nabierze szybszego tempa
  4. System dla firmy pożyczkowej to idealne rozwiązanie dla instytucji pożyczkowych
  5. System zarządzania firmą pożyczkową umożliwia

Co to jest system obsługi pożyczek?

System do obsługi pożyczek to informatyczne rozwiązanie usprawniające funkcjonowanie firm pożyczkowych zajmujących się kompleksową obsługą pożyczek konsumenckich. Program do udzielania pożyczek gotówkowych przyspiesza i porządkuje działalność instytucji pożyczkowej, wpływając na polepszenie jakości w udzielaniu pożyczek online i stacjonarnie. Jakie cechy powinien mieć dobry, modułowy system pożyczkowy? Przede wszystkim powinien wyróżniać się niezawodnym hostingiem, bezpieczną bazą danych oraz szybko działającymi modułami systemu. Jeśli korzystasz z oprogramowania ERP, możesz zdecydować się na rozbudowę systemu – specjaliści od Certusoft dopasują program obsługi pożyczek do istniejących modułów tak, by program udzielania pożyczek działał niezawodnie z istniejącymi już komponentami.

Program dla firm pożyczkowych od Certusoft – informacje o systemie

System udzielania pożyczek gotówkowych od Certusoft jest oprogramowaniem dedykowanym do zarządzania firmą pożyczkową, działającym intuicyjnie i przyspieszającym cały proces obsługi pożyczek pozabankowych udzielanych konsumentom. Umożliwia obsługę wielu wniosków jednocześnie, przeprowadza analizę rentowności udzielanej pożyczki, automatycznie oblicza koszty obsługi pożyczki, terminy spłat pożyczek ratalnych oraz zajmuje się budową scenariuszy windykacyjnych i monitami windykacji. Program umożliwia udzielanie pożyczek krótkoterminowych i ratalnych, przyspiesza obsługę wniosków pożyczkowych, trafiających bezpośrednio do pracownika opiniującego ocenę zdolności kredytowej. Obsługa internetowa udzielania kredytu konsumenckiego jest poprzedzona procesem przyjmowania wniosków, oceną scoringową klienta starającego się o pierwszą pożyczkę, a także analizą rozrachunków funduszy pożyczkowych klienta, który już korzystał z usług firmy oferującej pożyczki ratalne i krótkoterminowe.

Proces obsługi klienta nabierze szybszego tempa

Co jeszcze przemawia za integracją modułu systemu do obsługi pożyczek? Przede wszystkim znaczne przyspieszenie procesu udzielania pożyczek gotówkowych. System zarządzania firmą pożyczkową wspiera procesy udzielania pożyczek, zapewnia wsparcie techniczne oraz gromadzi kopie bezpieczeństwa. Zabezpieczenie danych kredytobiorcy niezbędnych do podpisania umowy pożyczki odbywa się automatycznie, a pożyczki ratalne udzielane są zgodnie z normami w sektorze firm pożyczkowych. Kompletny proces udzielenia pożyczki jest skrócony do minimum, a zakres czynności pracowników również maleje. Co ważne, dostosowanie systemu można przeprowadzić w szybkim tempie, co nie zaburza harmonogramu działalności firm pożyczkowych. Oprogramowanie dla biur kredytowych umożliwia również obsługę pożyczek dla przedsiębiorców, a automatyczna obsługa wniosków pożyczkowych ułatwia komunikację i wzmacnia wizerunek wśród klientów firm pożyczkowych. Moduł procesowania wniosków www odbywa się w znacznie szybszym tempie, niż miałoby to miejsce w przypadku zarządzania bez dedykowanego systemu dla firm udzielających pożyczek.

Program posiada moduł automatycznych wypłat pożyczek dla zweryfikowanych klientów, wyświetla zmiany statusów pożyczek na kontach klientów, weryfikuje poprawność umowy pożyczki, a także samodzielnie tworzy ratalny harmonogram spłaty kredytu. 

W systemie znajdziemy również dane z raportów operacyjnych, profesjonalny moduł eksportu przelewów, a całość dokumentów podlega automatyzacji wydruków. Dzięki skutecznemu systemowi operacyjnemu Twoja firma może udzielać szybkich pożyczek krótkoterminowych i tworzyć schematy ofert pożyczkowych dla konsumentów.

System dla firmy pożyczkowej to idealne rozwiązanie dla instytucji pożyczkowych

Większość firm sektora pożyczkowego nie wyobraża już sobie działania na starych, nieintuicyjnych systemach. Wprowadzenie nowoczesnych mechanizmów w procesie obsługi klienta znacznie poprawia statystki i podnosi poziom zadowolenia samych klientów, jak i osób obsługujących proces przyjmowania wniosków. Wygoda pracy podczas udzielania pożyczek ratalnych udzielanych firmom i osobom fizycznym pozytywnie wpływa na całościowe funkcjonowanie firm pożyczkowych i dostosowuje je do panujących trendów biznesowych. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do zainwestowania w program do pożyczek lub nie wiesz, jaki jest koszt dostosowania systemu do Twojego oprogramowania, zapraszamy do kontaktu. Podczas indywidualnej rozmowy będziemy mogli poznać potrzeby i wyzwania, przed którymi stoi Twoja firma i zaproponować najlepsze rozwiązania.

System zarządzania firmą pożyczkową umożliwia:

  • przyspieszenie obsługi wniosków o krótkoterminowe pożyczki i kredyty w spłacie ratalnej,
  • profesjonalną obsługę pożyczek dla przedsiębiorców i osób fizycznych,
  • zawsze aktualne informacje o zmianie statusów pożyczek,
  • wygodna obsługę pożyczek pozabankowych i skrócony czas obsługi klientów,
  • wzmocnienie pozycji działalności instytucji pożyczkowej wśród konkurencji.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Masz pytania dotyczące systemów informatycznych lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o sposobach usprawniania pracy w firmie i podnoszenia sprzedaży? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej porady i doradztwa!

kontakt