28 listopada 2023

Sklep w internecie – jaki system informatyczny wybrać

Poszukujesz systemu, który zadba o komfort klientów kupujących w Twoim e-sklepie? Postaw na sprawdzony system sprzedaży od Certusoft.

3 min. czytania
Sklep w internecie – jaki system informatyczny wybrać

Spis treści:

  1. Zainwestuj z bezpieczny e-sklep
  2. Jak założyć sklep internetowy
  3. Urządzenia w zakupach online – wygoda rozwiązań platform internetowych
  4. Dowiedz się więcej o możliwościach otwarcia własnego sklepu internetowego

Zainwestuj w bezpieczny e-sklep

Prowadzenie własnego sklepu internetowego lub marketplace musi być zbudowane na dobrym systemie, który będzie w stanie pomieścić dużą bazę danych, a także gwarantować bezpieczne płatności. Aby działał z sukcesem i spełniał oczekiwania klientów robiących zakupy online, warto skorzystać z profesjonalnych usług cyfrowych. Przed założeniem sklepu internetowego warto zapoznać się z wiedzą o e-commerce, aby zbudować stabilne miejsce wśród innych platform handlu elektronicznego. Konkurencja platform e-commerce jest obecnie na tyle duża, że aby uruchomić sprzedaż online, warto dogłębnie się do tego przygotować. Prowadzenie sklepu internetowego wiąże się również z marketingiem internetowym i na ten aspekt również będziemy chcieli zwrócić uwagę. Aby zauważyć wzrost współczynnika konwersji i zachęcić nowych klientów do odwiedzenia Twojego e-sklepu, należy przede wszystkim wyeliminować mogące się pojawić błędy, takie jak całkowite niedziałanie sklepu, duży współczynnik odrzuceń strony lub odrzucanie form płatności online. To poważne przeszkody w zakupach online, którym warto zapobiec już na etapie przygotowywania dużego sklepu internetowego. Co zatem możemy zrobić, aby własny sklep internetowy mógł rywalizować z konkurencją tysięcy sklepów internetowych? Podstawą jest przede wszystkim dobry hosting sklepu internetowego i sprawny, bezpieczny system, pozwalający na stworzenie niezawodnego sklepu online.

Jak założyć sklep internetowy?

Aby sprzedaż online była naprawdę opłacalna i pozwalała zwiększyć konwersję, należy wybrać system obsługi platform sprzedażowych, który będzie gwarantował bezproblemową dostępność całą dobę, monitorował statystyki wykorzystania urządzeń podczas zakupów online oraz zabezpieczał płatności online. Spora część osób od lat kupuje w internecie i docenia wygodę tej formy zakupów. Dlatego warto jest zadbać o to, by obsługa platformy e-commerce była intuicyjna i stanowiła dobry przykład marketingu internetowego. Dobry sklep internetowy korzysta z funkcjonalnych i responsywnych rozwiązań. Jednym z nich jest system sprzedaży od Certusoft, który spełnia najwyższe oczekiwania klientów w zapewnieniu bezpieczeństwa i standardów sprzedaży internetowej B2B i B2C. Raport E-commerce w Polsce 2022 jednoznacznie wskazuje, że 77% internautów chętnie wybiera tę formę zakupów. Internetowy butik, strona internetowa z ofertą produktów czy potężne platformy e-commerce powinny niezawodnie spełniać oczekiwania klientów sklepów internetowych, gwarantując szybkie i wygodne zakupy online.

Urządzenia w zakupach online – wygoda rozwiązań platform internetowych

Według wspomnianego raportu E-commerce w Polsce 2022 klienci dokonujący zakupu jako główne czynniki motywujące do robienia zakupów online wskazują dostępność sklepu całą dobę, brak konieczności wyjazdu do sklepu oraz ceny atrakcyjniejsze niż w sklepach stacjonarnych. Statystyki dotyczące wykorzystania urządzeń mobilnych w zakupach online to przede wszystkim smartfony (75%) oraz laptopy (73%). Dlatego tak ważne jest przygotowanie strony sklepu internetowego, która będzie responsywna i z łatwością dostosuje się do wielkości każdego ekranu, na którym zostanie wyświetlona. Wpływa to na końcowe zadowolenie klientów i sprzyja otrzymaniu pozytywnych opinii od kupujących, dotyczących całości profesjonalnej obsługi sklepu.

Dowiedz się więcej o możliwościach otwarcia własnego sklepu internetowego

Dzięki technologii i doświadczeniu handlu elektronicznego w biznesie tworzymy rozwiązania dla platform sklepów internetowych, które gwarantują bezpieczeństwo i stabilne działanie zarówno dużego sklepu internetowego, jak i marketplace. Dzięki dopasowanym rozwiązaniom systemowym od Certusoft każda platforma sprzedażowa ma chronione bazy danych, posiada gwarancję bezpiecznych form płatności online oraz pozwala kierować ofertę zarówno do klienta biznesowego, jak i indywidualnego. Prowadzenie sklepu internetowego w systemie sprzedaży zaprojektowanym przez doświadczonych specjalistów pozwala na dokładne określenie marży, rabatów czy promocji dla produktu lub kontrahenta. Sklep internetowy zbudowany na profesjonalnym systemie sprzedażowym ma zapewniony wygodny interfejs, wysoką responsywność i korzysta z najbardziej sprawdzonych rozwiązań platform internetowych. Aby skorzystać z oferty od Certusoft, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Podczas rozmowy będą oni mogli dokładnie wyjaśnić działanie systemu i zaproponować indywidualnie przygotowaną ofertę, dopasowaną do potrzeb Twojej branży i asortymentu.

Zapewnij swojej firmie:

  • stabilny hosting sklepu internetowego sprzedaży B2B i B2C,
  • system sprzedażowy oparty o fachową wiedzę o e-commerce,
  • pomoc doświadczonych specjalistów,
  • bezpieczne płatności online.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Masz pytania dotyczące systemów informatycznych lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o sposobach usprawniania pracy w firmie i podnoszenia sprzedaży? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej porady i doradztwa!

kontakt