24 października 2023

System dla firm transportowych – efektywne zarządzanie transportem

Wybierz narzędzie do zarządzania pracą firmy transportowej i ciesz się pełną optymalizacją procesów w Twojej firmie.

4 min. czytania
System dla firm transportowych – efektywne zarządzanie transportem

Spis treści:

 1. Funkcjonalność systemu TMS
 2. Zdobądź narzędzie do planowania i redukuj koszty transportu
 3. Integracja systemu TMS w Twojej firmie transportowej
 4. Organizacja procesów transportowych
 5. Funkcje oferowane przez TMS od Certusoft
 6. Implementacja systemu TMS? Nic prostszego! Dopasuj system TMS dla swojej firmy transportowej

Funkcjonalność systemu TMS

TMS (Transport Management System) to cyfrowy system zarządzania dla firm przewozowych i transportowych, umożliwiający planowanie tras, optymalizację transportu towarów oraz śledzenie ciężarówek w celu weryfikacji realizacji tras przejazdowych. Wdrożenie systemu TMS umożliwia swobodną kontrolę zrealizowanych tras, czas dostawy produktów, a tym samym optymalizację procesów przynoszących redukcję kosztów transportu. Dla użytkowników systemu TMS następuje przyspieszenie działań w firmie transportowej dzięki wbudowanym bazom danych przewoźników, do których wszyscy uprawnieni pracownicy zyskują bezpieczny dostęp, a poszczególne trasy przejazdów są oznaczone na mapie, wraz z określonym czasem dostawy. Pozwala to na łatwe monitorowanie transportu i optymalne, biznesowe działania dotyczące zarządzania flotą transportową. Program zarządzania transportem to planowanie transportów zgodnie z oczekiwanymi efektami. Optymalizacja tras odbywa się w taki sposób, by rezerwacja przedziałów czasowych dla poszczególnych kierowców przynosiła efekty zgodnie z wypracowanymi i omówionymi z zespołem pracowników założeniami biznesowymi. Osoby zarządzające flotą pojazdów zyskują realne wsparcie zarządzania transportem, na bieżąco monitorując przebieg tras i dostaw.

Zdobądź narzędzie do planowania i redukuj koszty transportu

Zalety systemu zarządzania transportem to przede wszystkim lepsza organizacja pracy, redukcja kosztów transportu, pełna kontrola nad przebiegiem procesów w firmie i lepsze wykorzystanie dostępnej floty pojazdów. Jak sprawdza się nowoczesny system TMS u naszych klientów? Jakie funkcje oferowane przez TMS są najbardziej cenione? Klienci, którzy dotychczas korzystali z naszych rozwiązań, doceniają przede wszystkim bezpieczny panel wprowadzania tras dostawców, mobilne monitorowanie aktualnej pozycji na trasie poszczególnych dostawców, łatwe rozliczanie godzin pracy kierowców oraz wygodna rezerwacja przedziałów czasowych dla poszczególnych tras w dziale logistyki, a także przyjazne systemy przesyłania wiadomości. Funkcje systemu umożliwiają bezpieczne logowanie dla osób zarządzających w firmie oraz w połączeniu z aplikacją mobilną również dla użytkowników systemu TMS. Aplikacja umożliwia bezpośrednie odbieranie zleceń na wykonanie dostaw przez kierowców, a dostępność indywidualnego logowania dla poszczególnych użytkowników jest określona w centrali systemu przez właścicieli firm transportowych i uprawnionych pracowników działu logistyki.

Integracja systemu TMS w Twojej firmie transportowej

Czy wdrożenie TMS jest trudne? Biorąc pod uwagę nowoczesne oprogramowanie TMS stworzone przez profesjonalne firmy, zdecydowanie nie. Implementacja systemu TMS przebiega sprawnie i umożliwia przeprowadzenie swobodnej integracji z wieloma dostępnymi na rynku systemami ERP. Jeśli nie jesteś pewien, czy będziemy mogli zastosować nasze rozwiązanie TMS w Twojej firmie, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji, podczas której otrzymasz konkretne informacje. Funkcje zarządzania transportem mogą być połączone z innymi atrybutami w dowolnym systemie ERP i działając wspólnie, przyczyniać się do poprawienia wygody pracy w Twojej firmie transportowej. Możesz zintegrować system zarządzania transportem z systemem obsługi księgowości, mobilną aplikacją magazynową czy z systemem obiegu dokumentów. Integracje ERP pozwalają na obsługę wielu sektorów w firmie w jednym systemie i korzystać ze wszystkich zalet oprogramowania TMS i innych w jednym czasie.

Organizacja procesów transportowych

Zarządzanie środkami transportu w przedsiębiorstwach działających w branży wymaga doskonałej organizacji procesów transportowych i spedycyjnych. Począwszy od załadunku towarów, aż po końcowe czynności przeprowadzane u klienta. System do zarządzania transportem znacznie ułatwia pracę i krok po kroku prowadzi czynności zmierzające do najbardziej efektywnego wykonania poszczególnych zadań. Najlepsze systemy zarządzania transportem pozwalają nam na planowanie transportów w najbardziej efektywny sposób, kontrolując sytuacje na trasie dostaw, a także etapy wykonania zleconych zadań. Chcesz poznać efektywne zarządzanie transportem? A może zapytać o wdrożenie systemu TMS w Twojej firmie? Skontaktuj się z nami – możesz zapytać o wszystko, co leży w zakresie naszych kompetencji. Przedstawimy najlepszą ofertę i opowiemy o rozwiązaniach, które poprawią komfort pracy w Twojej firmie. Aby system TMS zapewniał pełne wsparcie biznesowe, najlepiej powierzyć jego integrację z głównym systemem ERP profesjonalistom. Sprawnie funkcjonujący system zarządzania transportem podniesie jakość Twojej pracy do naprawdę satysfakcjonującego poziomu.

Funkcje oferowane przez TMS od Certusoft

Posiadając własną flotę pojazdów i rozważając zarządzanie przedsiębiorstwem transportowym w systemie TMS, warto poznać funkcje oferowane przez poszczególnych twórców oprogramowania. Jeśli chcesz wybrać system TMS, który posiada dobrze zaprojektowane, intuicyjne funkcje, poznaj nasz system TMS. System klasy TMS, oferowany przez Certusoft, to dopracowany i przetestowany przez użytkowników program TMS, wyposażony w intuicyjne, niezbędne w pracy funkcje zarządzania transportem. Program do zarządzania flotą transportową sprawdzi się we wszystkich firmach transportowych i spedycyjnych, gdzie konieczne są wdrożenia systemu zarządzania. System TMS pozwala na ujednolicenie działań w zakresie organizacji działań firmy. Do najważniejszych zalet systemu TMS należy z pewnością zaliczyć: planowanie zleceń logistycznych, określanie punktów na trasie, przypisywanie pojazdu do kierowcy i wygodne przekazywanie zleceń bezpośrednio do kierowców. Efektywny system TMS od Certusoft umożliwia również pełną personalizację i rozbudowanie systemu o nowe funkcje, niezbędne w danej branży.

Implementacja systemu TMS? Nic prostszego! Dopasuj system TMS dla swojej firmy transportowej

 • Działamy na sprawdzonych narzędziach informatycznych i zapewniamy pełne bezpieczeństwo cyfrowego środowiska pracy.
 • Wyjaśniamy, co to jest TMS i jak dokładnie działa.
 • Wprowadzamy innowacje logistyczne, aby optymalizacja transportu w Twojej firmie stała się rzeczywistością.
 • Przeprowadzamy szkolenia i dokładnie przedstawiamy, jak działa system TMS.
 • Dokładnie wyjaśniamy poszczególne funkcje TMS i innych interesujących Cię aplikacji od Certusoft.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Masz pytania dotyczące systemów informatycznych lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o sposobach usprawniania pracy w firmie i podnoszenia sprzedaży? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej porady i doradztwa!

kontakt