17 kwietnia 2023

Aplikacja wygodnej obsługi funduszy inwestycyjnych

Poznaj skuteczne wsparcie w zarządzaniu aktywami funduszy inwestycyjnych i zwiększ wydajność swoich działań.

3 min. czytania
Aplikacja wygodnej obsługi funduszy inwestycyjnych

Spis treści:

 1. Wygoda dla Ciebie i Twoich klientów
 2. Płynna wymiana informacji
 3. Bezpieczne dokumentowanie
 4. Szybka komunikacja
 5. System obsługi funduszy zapewnia

Wygoda dla Ciebie i Twoich klientów

Inwestycje kapitałowe to branża wymagająca profesjonalnego podejścia w każdym aspekcie działalności. Jeśli prowadzisz dom maklerski, działasz w branży inwestycji finansowych lub jesteś doradcą finansowym, z pewnością starasz się stanąć na wysokości zadania i kompleksowo dbać o powierzone instrumenty finansowe. Wykorzystujesz swoje doświadczenie i wiedzę, aby zadbać o kompleksową obsługę Twoich klientów. Być może obecnie poszukujesz nowych sposobów na gromadzenie danych i lepszą komunikację dwustronną z klientami. Na potrzeby działalności z zakresu doradztwa biznesowego i inwestycji finansowych, firma Certusoft odpowiada stworzeniem systemu bezpiecznych Portfeli inwestycyjnych. To cyfrowa przestrzeń na przechowywanie danych, generowanie umów inwestycyjnych, zleceń oraz wysyłek powiadomień.

Płynna wymiana informacji

Aplikacja dla firm maklerskich i funduszy inwestycyjnych zamkniętych i otwartych to narzędzie znacznie przyspieszające wymianę informacji o bieżących zmianach zaistniałych na wielu poziomach obsługi. Otrzymujesz narzędzie do szybkiej kontroli stanu realizacji konkretnego zlecenia, ceny zakupu oraz wartości aktywów funduszu. Dzięki temu, że system zapewnia integracje z agentami transferowymi, otrzymujesz informacje o dostępności i wycenach walorów oraz przyjmujesz zlecenia na ich zakup lub zbycie dzięki dokumentacji przesłanej przez API. Depozytariusze funduszy inwestycyjnych posiadają stały dostęp do zapytań, wniosków, podpisanych umów, a także przejrzysty wgląd w historię zleceń, wyceny oraz informacje o instrumentach dostępnych w emisji wraz z danymi o zyskach i stratach, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji inwestycyjnych. Powiadomienia pojawiają się na bieżąco i zgodnie z dedykowanymi ustawieniami mogą występować w formie szybkich powiadomień. Portfele inwestycyjne pozwalają na wygodne zarządzanie wszystkimi zleceniami w jednym miejscu oraz kompleksową obsługę klientów, którzy na bieżąco posiadają wgląd w powierzone inwestycje kapitałowe i przebieg procesu inwestycyjnego.

Bezpieczne dokumentowanie

Dzięki obsłudze prowadzonej w Portfelach inwestycyjnych posiadasz bezpieczną możliwość tworzenia oraz udostępniania poufnej dokumentacji oraz danych osobowych. Dzięki zabezpieczeniom dostępu oraz certyfikatom bezpieczeństwa, gwarantowanym przez Certusoft, możesz w formie elektronicznej przesyłać niezbędne dokumenty klientom oraz agentom transferowym. Dodatkowo z panelu administracyjnego w łatwy sposób wykonujesz skany dokumentacji papierowej i dodajesz je do właściwych pozycji i umów, a także posiadasz możliwość drukowania dokumentów bezpośrednio z systemu. To znaczne ułatwienie i skrócenie czasu poświęconego na wykonywanie czynności formalnych, a także generowanie certyfikatów inwestycyjnych funduszu. Ważną zaletą aplikacji od Certusoft jest również jej elastyczność. Wdrożenie systemu pozwala na wybranie modułów, które są realną potrzebą dla danego domu maklerskiego czy towarzystw inwestycyjnych. Dzięki temu otrzymujemy narzędzie automatyzujące pracę poszczególnych instytucji zajmujących się funduszami inwestycyjnymi, z uwzględnieniem ich charakterystycznych potrzeb. Decydując się na system zaprojektowany dla zarządzania funduszami inwestycyjnymi, sam ustalasz zakres, w jakim ma on dla Ciebie pracować.

Szybka komunikacja

Oprogramowanie od Certusoft jest w pełni dostosowane również do potrzeb klientów Twojego przedsiębiorstwa. Klienci funduszy, towarzystw inwestycyjnych czy domów maklerskich mają możliwość zatwierdzenia zleceń w sposób całkowicie online, z pozycji przeglądarki internetowej.

💡
Twoje oprogramowanie umożliwia uczestnikom funduszy bezpieczny dostęp do dyspozycji finansowych, dzięki dedykowanemu panelowi z bezpiecznym logowaniem bezpośrednio w przeglądarce internetowej.

Dzięki temu klienci na bieżąco mogą podejmować decyzje o nabyciu lub zbyciu walorów. Po kontakcie telefonicznym lub mailowym z klientem generujesz potrzebną dokumentację, która jest możliwa do pobrania w pliku PDF. Dodatkowo system zabezpiecza zatwierdzanie zleceń dzięki kodom SMS. Klient każdorazowo potwierdza akceptację przygotowanego zlecenia i wykonanie operacji. Następnie wszystkie potwierdzenia zawarcia transakcji wraz z dokumentacją chronioną hasłem są wysyłane bezpośrednio na skrzynkę mailową klienta. Dzięki tym funkcjom znacznie przyspieszasz współpracę biznesową z klientem, jednocześnie nie obniżając poziomu obsługi. Jesteśmy pewni, że zastosowanie aplikacji od Certusoft podniesie komfort Twojej pracy i zoptymalizuje zakres działań na rzecz klienta. Będziesz zaskoczony, w jaki sposób proste w implementacji  narzędzie usprawni i przyspieszy obrót funduszami Twoich klientów. Jako firma Certusoft wierzymy, że integracje modułowe oraz rozwiązania informatyczne dla firm zarządzających funduszami zmieniają wygodę pracy i przenoszą jej efekty na wyższy poziom. Skontaktuj się z nami i wybierz dogodny moduł wsparcia w zarządzaniu swoją firmą.

System obsługi funduszy zapewnia:

 • wsparcie w zarządzaniu aktywami funduszy przez domy maklerskie
  i towarzystwa inwestycyjne,
 • sprawne zarządzanie portfelami inwestycyjnymi funduszy,
 • wygodną obsługę klienta w zakresie działalności towarzystw funduszy,
 • wysokie bezpieczeństwo w przesyłaniu dokumentacji zleceniowej,
 • aktualne powiadomienia od agenta oraz klientów.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Masz pytania dotyczące systemów informatycznych lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o sposobach usprawniania pracy w firmie i podnoszenia sprzedaży? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej porady i doradztwa!

kontakt