Aplikacja magazynowa na terminale mobilne

Aplikacja magazynowa na terminale mobilne

Dla kogo:
WRI

Rodzaj działań:
Aplikacje mobilne

Aplikacja magazynowa pozwala na szybkie zarządzanie magazynem bez wykorzystania dokumentacji papierowej. Dzięki integracji z systemem ERP firmy, pracownicy mają natychmiastowe informacje o stanie towarów. Niezależnie, gdzie ten towar się znajduje. Nasze rozwiązanie dopełnia cały system gospodarki magazynowej i obsługi sprzedaży we wszystkich lokalizacjach firmy WRI.

Stworzona przez nas aplikacja działa natywnie na systemie operacyjnym Android. Rozwiązanie jest skalowalne i zoptymalizowane do działania na wielu urządzeniach jednocześnie w tym samym czasie. Aplikacja jest wykorzystywana we wszystkich punktach sprzedaży firmy. Każdego dnia system obsługuje dziesiątki aktywnych urządzeń a za ich pomocą pracownicy przeprowadzają tysiące operacji i zapytań.

Natywna aplikacja magazynowa na terminale magazynowe z systemem Android

 • Sprawdzanie stanów.
 • Weryfikacja dostaw.
 • Kontrola braków.
 • Realizacja zwrotów do dostawców.
 • Wydanie towarów.

Terminal magazynowy z systemem Android

Oczywiście kluczem była mobilność, do której potrzebne były odpowiednie terminale magazynowe. Wspólnie z firmą WRI wybraliśmy terminal firmy Zebra model TC25BJ, który spełniał wszystkie wymagania jakie zostały przed nim postawione. Urządzenia są poręczne i kompaktowe dzięki czemu pracownicy mogą je nosić w kieszeniach. Terminal jest dedykowany pracom magazynowym przez co jest wytrzymały i posiada czytnik kodów kreskowych co pozwala na możliwie szybkie Wyszukiwanie i wybieranie towarów. Producent terminali to znana międzynarodowa firma przez co nie występują problemy z dostępem do dokumentacji technicznej, co wpłynęło na szybkość wdrożenia. Terminale są również dostępne przez co ewentualna wymiana w przypadku uszkodzenia nie jest kłopotliwa, a firma WRI może skupić się na prowadzonej działalności.

Informacja o stanie magazynowym i informacja o dostępności towaru w sklepie

Mobilna aplikacja magazynowa pomaga zwiększyć wykorzystanie zasobów i usprawnia pracę całej załogi w sklepach stacjonarnych firmy. Dzięki poręcznym urządzeniom pracownicy obsługują klientów niezależnie od lokalizacji na terenie sklepu. Klient chcący dowiedzieć się jaka jest cena towaru, dostępna ilość sztuk może to zrobić pytając dowolną osobę z obsługi. Całość rozwiązanie Certusoft to centralna aplikacja działająca w chmurze obliczeniowej wraz z systemem do zarządzania informacją o produkcie Certusoft PIM.

 • Możliwość wyszukiwania produktu z użyciem czytnika kodów kreskowych.
 • Wyszukiwanie produktów z bazy produktów.
 • Informacja o stanie towaru w danym sklepie.
 • Możliwość sprawdzenia stanu w innych sklepach firmy.
 • Podgląd informacji o partiach towaru.
 • Informacja o wszystkich EAN powiązanych z produktem.

Wygodne i sprawne przyjęcie dostaw

Przyjmowanie dostaw w dużym sklepie wielobranżowym nie należy do najłatwiejszych procesów. W ciągu jednego dnia sklep odwiedza od kilku do kilkunastu dostawców z asortymentem produktów z wielu kategorii. Przy tak dużej ilości dostaw zapanowanie nad zgodnością dostawy z wystawionym dokumentem przyjęcia zewnętrznego stanowi wyzwanie. Nasz system pozwala na przypisywanie dokumentu przychodu zewnętrznego do danego pracownika, który realizuje przyjęcie z użyciem terminala. Co bardzo istotne, nasza aplikacja nie wyświetla pracownikowi produktów z dokumentu. Ma to swoje uzasadnienie. Dzięki temu firma otrzymuje realne dane. Nie jest sugerowana ilość i rodzaj dostarczanego towaru.

 • Krótszy czas przyjęcia dostaw.
 • Większa skuteczność znajdowania różnic między towarem a dokumentami.
 • Mniejsze straty przez szybką identyfikację braku w dostawie.
 • Wsparcie reklamacji do dostawców.

Wykorzystanie protokołów rozbieżności na potrzeby reklamacji

System kontroluje zeskanowane towary i porównuje z informacją na dokumentacji. Jeżeli wystąpi różnica wtedy aplikacja wymusza ponowną kontrolę dostawy. Jeśli pracownik to uczynił i jest pewien, że zeskanował cały towar, zatwierdza przyjęcie. System w tym momencie tworzy protokół rozbieżności. Dalsze działania odbywają się w systemie Certusoft ERP.

Weryfikacja braków magazynowych w aplikacji do obsługi magazynu

Sklepy wielkopowierzchniowe posiadają dużą ilość regałów z mnóstwem półek. Utrzymanie odpowiedniej ilości produktów na nich stanowi prawdziwe wyzwanie dla działu obsługi sklepu. Z pomocą przyszła nasza aplikacja. Proces uzupełniania braków odbywa się od weryfikacji stanu towaru. Dzięki skanerowi kodów zadanie można wykonać szybko i sprawnie. Na tej podstawie przygotowywane są dokumenty na poziomie systemu ERP.

Uzupełnianie braków odbywa się przez przekazanie zlecenia właściwemu pracownikowi. Aplikacja magazynowa zainstalowana na terminalach obsługuje powiadomienia push. Właściwy pracownik otrzymuje komunikat, że został mu przydzielony dokument uzupełniania braków. Po rozłożeniu towarów na pułkach i zamknięciu dokumentu wszelkie zmiany są aktualizowane w centralnym systemie Certusoft.

 • Zlecenia uzupełniania braków generowane w systemie ERP.
 • Dokumenty braków kierowane do pracownika w danym sklepie.
 • Informacja o stanie produktu po zeskanowaniu czytnikiem kodów kreskowych.
 • Aktualizacja stanu z dokładnością co do partii produktu.
 • Podgląd stanu przed i po uzupełnieniu braku.
 • Automatyczne generowanie dokumentów korekty stanu.
 • Bieżąca korekta stanów również w systemie zewnętrznych.

Realizacja zwrotów towarów do dostawców

W przypadku takiej firmy jak WRI, która obraca tysiącami towarów, składa setki zamówień i realizuje równie dużą ilość przyjęć towarów, zdarzają się pomyłki. Uszkodzony towar, towar inny niż zamówiony, zbyt duża ilość sztuk lub kompletów to częste zdarzenia. W tym celu nasza aplikacja pomaga w realizacji zwrotów do dostawców. Na podstawie zleceń, które pojawiają się w aplikacji, pracownicy firmy realizują wysyłkę towarów do dostawców. Rodzaj towaru, ilość czy firma transportowa odpowiedzialna za odbiór przesyłki, są widoczne w aplikacji mobilnej.

Wydawanie towarów z użyciem terminala i aplikacji magazynowej

Wydawanie towaru z magazynu to jedna z najbardziej podstawowych operacji logistycznych. Weryfikacja niezbędnej dokumentacji związanej z wydaniem towaru to istotny element łańcucha dostaw. Nasza aplikacja mobilna znacząco ułatwia i przyspiesza ten proces. Z pozycji terminala pracownik sklepu widzi pozycje zamówień. Wbudowany czytnik kodów kreskowych umożliwia sprawne kompletowanie zamówienia przy użyciu skanera. Na podstawie dokumentu wydania towary są konsolidowane zgodnie z zamówieniem dla danego kontrahenta. Po zakończeniu wydania dokument zamówienia sprzedaży jest zamykany w głównym system Certusoft. Dodatkowo zadanie automatyczne synchronizuje stany dokumentów we wszystkich zintegrowanych systemach firmy WRI.

Terminale mobilne dla wszystkich sklepów stacjonarnych firmy

Markety HIPPER.pl to nowoczesna sieć sklepów budowlanych zarządzanych przez firmę WRI. Duży wybór produktów i zróżnicowana oferta pozwala wspierać klientów na każdym etapie budowy, remontu i wykończenia domów, mieszkań i ogrodów. Odwiedzający markety budowlane HIPPER.pl korzystają z wielu udogodnień. Jednym z nich jest pomoc profesjonalnych doradców. W każdym ze sklepów stacjonarnych firmy, których jest już 10, wykorzystują oni terminale mobilne z aplikacją Certusoft by pomagać klientom w wyborze towarów.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Masz pytania dotyczące systemów informatycznych lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o sposobach usprawniania pracy w firmie i podnoszenia sprzedaży? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej porady i doradztwa!

kontakt