16 lutego 2023

Sprzedaż i logistyka – jaki system obsługi wybrać?

Zarządzając sprzedażą i logistyką, potrzebujesz niezawodnego systemu, który wesprze Twoje działania.

5 min. czytania
Sprzedaż i logistyka – jaki system obsługi wybrać?

Spis treści:

 1. Wiele możliwości wyboru
 2. Zaufaj sile innowacji
 3. Nowoczesny system ERP
 4. Dobrze zoptymalizowany transport
 5. Dokumentacja sprzedaży w jednym miejscu
 6. Rozwiązanie dla każdego

Wiele możliwości wyboru

Prowadząc firmę, musisz sprostać wielu wyzwaniom logistycznym i organizacyjnym. Stojąc przed wyborem systemu informatycznego dla swojej firmy, warto wybrać taki, który jest dedykowany pod specyficzne potrzeby konkretnej branży, a także umożliwia łatwą integrację z innymi systemami ERP. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy zestawienie kilku cech wielomodułowego oprogramowania od Certusoft, które świetnie sprawdzi się np. w zarządzaniu siecią sprzedaży oraz transportem towarów. Spójrz poniżej i otwórz się na zmiany, jakie przygotował dla Ciebie zespół Certusoft.

Zaufaj sile innowacji

Wiemy, ile zależy od dobrze wdrożonej logistyki firmy. Skrócenie czasu dostaw oraz zmniejszenie kosztów transportu w procesie realizacji sprzedaży to kluczowe zadania decydujące o wymierności i dochodowości wszystkich działań handlowych przedsiębiorstwa. Obecnie, w dobie sporej konkurencji na rynku, dobrze sięgać po narzędzia, które będą w znaczący sposób wspomagać i przyspieszać interesy Twojej firmy. Zastosowanie informatycznych systemów zarządzania zdecydowanie poprawi wydajność przedsiębiorstwa. Dedykowany system do zarządzania logistyką i sprzedażą (i mówimy tu zarówno o mniejszych zamówieniach, jak i całych pakietach dostaw), umożliwia większą kontrolę nad procesami handlowymi oraz usprawnia działania pracowników odpowiedzialnych za powierzone obowiązki. Ponadto system ERP w krótszym czasie wykona za Ciebie czynności niezbędne do zarządzania procesami w przedsiębiorstwie.

💡
Możliwości współczesnego systemu ERP od Certusoft przyspieszają powodzenie transakcji biznesowych na całym świecie – obsługują wszystkie waluty i automatycznie przeliczają koszty według aktualnego kursu walut.

Prowadzi to do szybkiej obsługi klienta na całym świecie. Firmy wdrażające system zarządzają dowolnymi procesami w jednej, centralnej aplikacji, która zastępuje wiele wysiłków działu logistyki. Decydując się na taki plan działania, możesz być pewien, że wykonasz swoje obowiązki z znacznie szybszym tempie. Działając w spójnym systemie, zdecydowanie podniesiesz wydajność całej firmy i usprawnisz jej zarządzanie, a implementacja systemu ERP  od Certusoft jest przeprowadzana bardzo sprawnie. Rozbudowane moduły systemu w krótszym czasie wykonają za Ciebie niezbędne czynności w procesie zarządzania firmy, a Ty będziesz mógł po prostu więcej – i to w krótszym czasie, z dowolnego miejsca na mapie.

Nowoczesny system ERP

Niezaprzeczalną zaletą systemu zarządzania logistyką jest przede wszystkim to, że skutecznie kontroluje najważniejsze procesy sprzedaży zarówno detalicznej, jak i hurtowej. Do jego zadań należy przede wszystkim tworzenie cenników, rabatów, promocji oraz organizowanie wyprzedaży, a także wyliczenia marży w dokumentach sprzedażowych dla poszczególnych klientów, zgodnie z zapisami warunków kontraktowych. W programie przygotowywane są również dokumenty transportowe paczek, wysyłek i awizo dostaw, a w połączeniu z mobilną aplikacją dla kierowców zyskujemy możliwość wystawiania formularzy reklamacyjnych na miejscu – u klienta, wraz z możliwością udokumentowania uszkodzenia towaru za pomocą aparatu w urządzeniu mobilnym. Przy obsłudze dużej ilości wysyłek warto również skorzystać z możliwości fotografowania kompletowanych zamówień. Dzięki temu unikniemy błędów, a w przypadku ich pojawienia się, znacznie łatwiej nam będzie odnaleźć paczkę z niewłaściwie dopasowanymi produktami. W systemie każde zamówienie jest opatrzone właściwą sygnaturą, a z pozycji centrali generujemy wszystkie etykiety wysyłkowe. W systemie od Certusoft na bieżąco śledzisz status zamówień oraz historię dostaw i wysyłek.

💡
System w dokładnych skalach analizuje i kontroluje wszystkie procesy zachodzące w firmie. Należą do nich oczywiście raportowanie, poziom zatowarowywania, a także skala sprzedaży i zakupów. 

Dzięki tej funkcji z łatwością obsługujesz wiele zamówień, a także na bieżąco przenosisz informacje między dokumentami. Dzięki dokładnym analizom skuteczniej zarządzasz planami sprzedażowymi całej firmy, jak i poszczególnych obszarów komercyjnych. Aplikacja systemowa umożliwia szybkie sięganie do pozyskanych danych oraz informuje o zmianach zaistniałych w systemie, mogących mieć znaczenie w budowaniu relacji handlowych. W systemie wygodnie realizujesz sprzedaż oraz inwestycje, a także planujesz terminy wizyt u klientów dla poszczególnych przedstawicieli handlowych. Dzięki temu nie musisz generować informacji dla każdego przedstawiciela odrębnie.

Dobrze zoptymalizowany transport

Ułatwieniem dla zarządzania siecią sprzedaży jest spójny ze sprzedażą program dla transportu, który będzie pełnił funkcję zabezpieczenia płynności logistycznej przy nabywaniu i sprzedaży towarów. Powinien on opierać się przede wszystkim na zasadnej optymalizacji kosztów i zmniejszeniu zapotrzebowania kadrowego. W taki sposób firma wykonuje wewnętrzne ruchy transportowe oraz tworzy zlecenia dla firm zewnętrznych na trasach, które są finansowo opłacalne, a jednocześnie kompleksowo zabezpieczają porządek dostaw dla klientów. Istotnym warunkiem zarządzania transportem jest również komunikacja między dystrybucją a kierowcami. Kompleksowa aplikacja dla kierowców – Certusoft Mobilny kierowca pozwala na szybszą realizację zadań, łatwiejszy dostęp do przekierowanych zleceń oraz tworzenie formularzy reklamacyjnych bezpośrednio u klienta. Zastosowanie systemu ERP wprowadza przejrzystą siatkę organizacyjną, co znacząco wpływa na terminowość wykonywanych zleceń.

Dokumentacja sprzedaży w jednym miejscu

Decydując się na wdrożenie nowoczesnego oprogramowania, możesz być również spokojny o kompleksowe zarządzanie dokumentacją. Wygodne narzędzie, umożliwiające edycję dokumentów, wprowadzanie umów oraz ich bezpieczne przechowywanie, usprawnia działanie całego przedsiębiorstwa. Faktury, umowy oraz pełna dokumentacja pracownicza jest dostępna w jednym miejscu z możliwością wygodnego dostępu dla uprawnionego użytkownika, z dowolnego miejsca pobytu.

💡
Warunki umów lub kontraktów są automatycznie włączane w proces sprzedaży dla poszczególnych kontrahentów, dzięki temu system lepiej kontroluje limity kupieckie, udzielone rabaty, terminy płatności, czas dostaw oraz wszystkie dodatkowe warunki umowy.

Dzięki temu, że program samodzielnie monitoruje ustalenia umowy, nie musisz martwić się, że coś zostanie pominięte lub niewłaściwie przekierowane. Dotyczy to również kontroli terminowości udzielonych koncesji na towary. System zablokuje możliwość nabycia towaru, jeśli dla konkretnego kontrahenta upłynął termin ważności udzielonej koncesji. Dokumenty w systemie mogą być również sprawnie przekazywane między dostawcami i odbiorcami. Zamówienia zakupu w Twojej firmie automatycznie stają się zamówieniami sprzedaży u Twoich dostawców. Nasz system jest również świetnie przygotowany pod względem realizacji deklaracji INTRASTAT. Z pozycji systemu z łatwością wygenerujesz dokumentację niezbędną do przewozu towarów na granicy państw członkowskich Unii Europejskiej.

Rozwiązanie dla każdego

Certusoft to firma, która tworzy systemy oparte na elastycznych rozwiązaniach. Przygotowaliśmy modułowy system zarządzania, które możesz dopasowywać i rozbudowywać do aktualnych potrzeb swojej firmy. Wdrożenie systemu opartego na bezpiecznym serwerze od Certusoft pozwala na komfortowe i bezpieczne korzystanie z poszczególnych paneli oprogramowania w wybranym przez Ciebie zakresie, nie generując dużych kosztów inwestycyjnych. Nowoczesny system ERP usprawnia pracę i automatyzuje procesy działalności przedsiębiorstwa, a także umożliwia szybki wgląd w historię wszystkich transakcji. W naszej ofercie znajdziesz rozwiązania  dla dużych i małych firm, dopasowując je do oczekiwań i potrzeb konkretnej działalności. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj do zakładki Oferta i dowiedz się, z jakich funkcjonalności systemu możesz skorzystać.

Dedykowany system dla logistyki i sprzedaży zapewnia:

 • kontrolę niezbędnych procesów handlowych w firmie,
 • sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem,
 • skoordynowane działania w zakresie sprzedaży i nabywania produktów,
 • sprawną logistykę transportu,
 • systematyczny obieg dokumentacji firmowej,
 • elastyczne dopasowanie funkcjonalności do potrzeb firmy,
 • szybki proces wdrożenia.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Masz pytania dotyczące systemów informatycznych lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o sposobach usprawniania pracy w firmie i podnoszenia sprzedaży? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej porady i doradztwa!

kontakt