6 września 2022

Najlepsza aplikacja dla kierowców? Jak wybrać odpowiedni program dla kierowcy?

Przedsiębiorstwa, w których funkcjonuje flota samochodowa, narażone są na wysokie koszty jej utrzymania, niską efektywność pracy oraz błędy, które mogą generować wysokie straty.

3 min. czytania
Najlepsza aplikacja dla kierowców? Jak wybrać odpowiedni program dla kierowcy?

Przedsiębiorstwa, w których funkcjonuje flota samochodowa, narażone są na wysokie koszty jej utrzymania, niską efektywność pracy oraz błędy, które mogą generować wysokie straty. Warto zatem zadbać o rozwiązania, które pozwalają na zwiększenie efektywności pracy kierowców, są wygodne oraz łatwo dostępne i zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Takim rozwiązaniem jest aplikacja mobilna dla kierowców Certusoft Mobilny Kierowca.

Spis treści:

 1. Aplikacja dla kierowców – co to jest?
 2. Jak działa aplikacja dla kierowców?
 3. Jakie funkcje ma program dla kierowców na telefon?
 4. Aplikacja dla kierowców zawodowych – zalety
 5. Gdzie można zakupić program dla kierowców na urządzenie  mobilne?
 6. Dobry program dla kierowców na telefon od Certusoft

Co to jest aplikacja dla kierowców?

Aplikacja dla kierowców zawodowych to program stworzony z myślą o wsparciu pracy kierowców w terenie. Jest doskonale połączona z systemem ERP, gdzie zachodzą wszystkie najważniejsze procesy takie jak zarządzanie zleceniami czy kontrola czasu realizacji dostawy. Pozostała część, tj. realizacja zleceń transportowych odbywa się z użyciem samej aplikacji. Ważną funkcją aplikacji jest aktualizowanie danych na bieżąco, dzięki czemu aplikacja usprawnia działanie floty każdego dnia.

Jak działa aplikacja dla kierowców?

Aplikacja mobilna dla kierowców zawodowych nie wymaga instalacji, dzięki czemu zapewnione jest bezpieczeństwo jej działania, dostępność oraz aktualność. Program dla kierowców zawodowych uruchamiany jest z pozycji przeglądarki, co pozwala na uruchamianie aplikacji bez względu na rodzaj urządzenia oraz systemu operacyjnego.

Jakie funkcje ma program dla kierowców na telefon?

Mobilny program dla kierowców posiada wiele funkcji, które mają za zadanie ułatwienie pracy kierowców oraz podnoszenie efektywności pracy floty samochodowej przy jednoczesnym obniżaniu kosztów jej działania.

Najczęściej aplikacja dla kierowców pozwala na:

 • Planowanie tras kierowców
 • Przyjęcie zlecenia i rozpoczęcie trasy
 • Informacja o stanie realizacji zlecenia
 • Informacja o punktach na trasie
 • Lista czynności do wykonania w punkcie
 • Wydawanie dokumentów
 • Wydawanie towaru
 • Zgłaszanie rozbieżności w dostawie
 • Pobieranie gotówki
 • Wydruk na drukarce mobilnej
 • Kontrola stanu kasy mobilnej

Aplikacja dla kierowców zawodowych – zalety

 • Wsparcie kierowców w realizacji zleceń transportowych.
 • Jednolitość przez możliwość zarządzania zleceniami na poziomie back office.
 • Wygoda przez możliwość wykorzystania aplikacji mobilnej na dowolnym urządzeniu jak telefon czy mobilny terminal.
 • Komfort dzięki możliwości wydruku dokumentów na drukarkach mobilnych.
 • Bezpieczeństwo danych zapewnione przez szyfrowane protokoły i indywidualne konta kierowców.
 • Minimalizacja kosztów transportu przez lepsze planowanie i zarządzanie flotą samochodów.
 • Aktualność aplikacji poprzez brak potrzeby instalacji na urządzeniu i angażowania pracowników lub kierowców w proces zmiany wersji.

Dobrze przygotowany mobilny system wsparcia kierowców pozwala efektywnie kontrolować wykorzystanie całej firmowej floty oraz wspiera każdego dnia wszystkich kierowców.

Gdzie można zakupić program dla kierowców na urządzenie mobilne?

Podobnie jak w przypadku innych rozwiązań cyfrowych tak w przypadku aplikacji mobilnej dla kierowców można spotkać wiele rozwiązań – można spotkać się nawet z darmowymi rozwiązaniami, które są dostępne w internecie.

Radzimy jednak dobrze przyjrzeć się takim rozwiązaniom, ponieważ często w takich przypadkach możemy spotkać się z ukrytymi kosztami lub ograniczeniem aplikacji do kilku niewystarczających funkcji.

Dodatkowo taki program może być niekompletny i pozostawiać wiele do życzenia.

W przypadku wyboru mało solidnego programu dla kierowców może okazać się, że błędy generowane przez źle działający program, zamiast pomagać optymalizować transport będą czynnikiem generującym dodatkowe koszty dla przedsiębiorstwa.

Warto również wziąć pod uwagę fakt, że trzeba zainwestować pewne środki oraz czas na wdrożenie programu. W momencie wyboru nieodpowiedniej aplikacji tracimy te zasoby bezpowrotnie.

Jak zatem sprawdzić, czy program dla kierowców to solidne i dobrze rozwiązanie? Z pomocą mogą przyjść referencje i wykaz realizacji firm, które oferują takie rozwiązanie. Nabieramy wtedy pewności, że rozwiązanie będzie dobrze przygotowane i przyniesie odpowiednie korzyści w procesie transportowym firmy.

Dobry program dla kierowców na telefon od Certusoft

Aplikacja mobilna dla floty firmowej od Certusoft to rozwiązanie ułatwiające pracę kierowców, optymalizujące ich pracę oraz koszty działania transportu, a także ograniczające ilość pomyłek i zwiększające bezpieczeństwo danych. Są to realne odpowiedzi na potrzeby firm w obszarze zarządzania flotą. Łatwy dostęp, integralność oraz szybkość działania powodują, że realizacja zleceń transportowych odbywa się w kontrolowany i efektywny sposób.

W praktyce to cały mobilny system dla kierowcy. Aplikacja mobilna dla kierowców od Certusoft to pełna integracja z systemem ERP, dzięki czemu staje się częścią przedsiębiorstwa we wszystkich jego obszarach związanych z łańcuchem logistycznym i obsługą klientów przez mobilnych przedstawicieli.


Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak aplikacja dla kierowców może pomóc Twojej firmie, to skontaktuj się z nami.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Masz pytania dotyczące systemów informatycznych lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o sposobach usprawniania pracy w firmie i podnoszenia sprzedaży? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej porady i doradztwa!

kontakt